Ana içeriğe atla

İzmir Maratonu 10 K

İzmir Maratonu, İzmir koşusu z İzmir, Hakan Çolak, hakancolakcom


Güzel İzmir 'in düzenlediği ilk maratona da katıldım. Aslında bu koşuya da İzmir'de katılmak isterdim hatta çantamı bile hazırlamıştım ama iş gereği iptal etmek zorunda kaldım. Sonra güzel bir haber aldım. Evet, İzmir Maratonu'na da uzaktan katılma seçeneği gelmişti. 


İzmir Büyükşehir Belediyesi ilk defa bir maraton düzenledi. Medyadan okuduğum kadarıyla biraz eksiklikler olmuş ama bunu ben ilk olmasına bağlıyorum. Eksiklikleri gidereceklerinden eminim. Şimdi beni ilgilendiren kısmına gelelim.


Şehir dışında olanların da bu maratona katılabilmesi için, İzmir Büyükşehir Belediyesi Biz Koşarız isimli bir site ile, il dışında olan katılımcıların da maratona katılmasını sağladı. 

İşleyiş şu şekilde;


Bizkosariz.org sitesinden bir üyelik oluşturuyorsunuz. Sonra zaten koşucuların sürekli kullandığı takip uygulamalarından birisini, bu siteye bağlıyorsunuz. (Ben Runtastic'i kullandım).


Belirtilen kilometreyi koştuktan sonra, sistem sizi diğer kullanıcılarla birlikte bir sıralamaya sokuyor. Bunu bizkosariz.org'dan kendiniz canlı takip edebiliyorsunuz.


Gelelim en güzel kısmına. Sıralamada ilk 300 kişi arasına girebilirseniz, size maraton tişörtü ve bir anı madalyası gönderiliyor. Bu benim İzmir temalı ilk madalyam olacağı için çok mutluyum.


İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ve Biz Koşarız ekibine teşekkür ediyorum. Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Nasıl Futbolcu Menajeri Olunur?

Nasıl futbolcu menajeri olunur ?  Bu benim bazen düşündüğüm ama "Ben menajer olmalıyım!" demediğim değişik bir konu. Yani hiç bu alanda kendimi geliştirme isteğim olmadı ama merak etmiyor da değildim. Zaten bu her şeyi öğrenme, her şeyden biraz da olsa bilgi sahibi olma düşüncem beni aşırı yoruyor* ama bu özelliğe sahip olmam da ayrıca hoşuma gidiyor.  *Yoruyor evet çünkü kafanız sürekli meşgul oluyor.  Geçenlerde sosyal medyanın nimetlerinden yararlanıp, bu bahsettiğim nasıl menajer olunur konusuyla ilgili bir etkinliğe denk geldim. Kendilerine " Spor Gönüllüleri " diyen güzel bir ekibin bu konu hakkındaki online düzenlenen bir içeriğine denk geldim. Sadece "Nasıl menajer olunur?" başlığı bile ilgimi çekmeye yetti ama özel bir konukları olduğunu ve konuğun kim olduğunu öğrenince merakım iki kat arttı. Konuk, bugün herkesin Türkiye'de bir takımda oynamasını istediği -tabiki ben direkt Fenerbahçe'de oynamasını istiyorum- dünya futbolunda kendisini i

2021 Yılında Düzenlenecek Tüm Koşuların Tarihleri

2021 yılında ülkemizde düzenlenecek olan koşu , yüzme , bisiklet gibi bir çok yarışın tarihlerini derlemeye çalıştım.  Covid-19 'un gidişatına göre mutlaka tarihlerde değişmeler ve sanal koşuya dönüştürülenler olacaktır. Bu tür değişikleri de ekleyerek listeyi güncellemeye devam etmeye çalışacağım. Şimdiden herkese iyi koşular! 😊 ❗ Yurtdışında düzenlenecek olan koşuların listesine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  10.01.2021  - Adana Kurtuluş YM (21K)  23.01.2021  – Karia Ultra (24K, 50K) TBC  24.01.2021  – Uğur Mumcu’yu Anma Koşusu (5K) TBC  07.02.2021  – Riva Koşu (5K, 10K, minik adımlar) √ TBC  14.02.2021  – Sevdiğine Koş İzmir (3K) √ TBC  21.02.2021 – Trabzon YM (10.5K, 21K)  28.02.2021  – Taşdelen Ultra Trail Maratonu Çamur Koşusu (10K, 15K, 30K, 45K Koşu, 30K MTB) TBC 07.03.2021  – Runatolia (10K, 21K, 42K) RR  07.03.2021  – İstanbul’u Koşuyorum Kadıköy – Kadınlar Koşusu (10K) TBC  07.03.2021  – Beyoğlu Kadınlar Koşusu –  Galata Kulesi (7K) TBC  07.03.2021  – Geyik

Riva Koşusu (Donduk!)

Bir insan ne kadar soğuya dayanabilir, ne kadar soğukta koşabilir, insanlar koşarak ısınabilir mi, hipotermi kaç derece soğuğa maruz kalınca başlar gibi bir takım sorular varsa kafanızda, bu sene düzenlenen Riva Koşusu 'na katılsaymışsınız keşke. Ben bu soruların çoğunun cevabını bu yarışta aldım sanırım. Kolay kolay üşüyen bir insan da değilimdir ama insanın kemiğinin içindeki ilik donar mı? Donarmış. Tek kelimeyle efsane bir yarıştı benim için Riva Koşusu . Gerçekten çok sağlam şekilde üşüdük. Üşümedim ki diyerek erkeklik yapmanın manası yok, bildiğiniz donduk. Instagram 'da #rivakoşusu etiketi altında paylaşılan her 10 posttan 9 tanesine bakın, üşüdük diye başlıyordur. Müthiş soğuktu bakın yazmaya doyamıyorum. Bir an önce başlasa da ısınsak artık diye diye sonunda 5inci kilometresine doğru kanın vücudumda dolaşmaya başladığını anladım sanırım. 5 ve 10 kilometre olarak düzenlenen ve sizin seçiminize bırakılan yarışın parkuru oldukça güzel. Büyük bir bölümü asfaltta