Ana içeriğe atla

Cadde10 K Koşusu

Hakancolakcom, cadde10k, Caddebostan, koşu Hakan Çolak


Uzun bir sürenin ardından nihayet bir koşuyu daha tamamlayabildim. Aslında ferdi olarak neredeyse her gün koşuyorum ama organizasyon bazında kısıtlamalar yüzünden iyice araları açılan koşuların bir nebze normale dönmesi beni sevindirdi.


Kadıköy Belediyesi'nin ve birçok farklı markanın sponsor olduğu, koşmaktan büyük keyif aldığım Caddebostan sahilinde bugün Cadde10K isimli bir koşuya katıldım.


Aslında bu sadece bir koşu değil, iki gün düzenlenen bir spor festivaliydi ama malum çalışanlar olarak hiçbir şeye vakit ayıramıyoruz. Cumartesi günü göğüs numaramı alıp; pazar günü ancak koşuya katılabildim.


İlk gün katılamadım için kendim bir görüş yazamayacağım fakat takip ettiğim arkadaşlarımın gönderileri üzerine oldukça başarılı bir organizasyon olmuş. Cumartesi günü birçok markanın orada bulunuyor olunması, birçok ürünü görüp; hatta deneme şansınız olması çok güzel. 


Yarış günü ise bana göre kusursuz bir koşu oldu. İkramlardan tütün, gönüllü arkadaşların enerjisine kadar her şey dört dörtlüktü. Havanın da biraz serin olmasını beklerdim açıkçası :)


Ücret olarak da çoğu yarışın yarı fiyatına katılmış olmak büyük güzellik. O fiyata göre bukadar içi dolu bir etkinlik görmeyeli uzun zaman olmuştu.


Eleştiri adına tek yazacağım şey; ulaşım konusu. Kadıköy'den kalkan otobüslerin güzergahı koşu güzergahı olduğu için yollar koşu için kapatılınca otobüsler başka bir yolu kullanıyor. Bu da en yakın noktanın 2 km ötesi demek. Yani daha koşuya giderken 2 km yol yürüyorsunuz. Bu sorun da düzeltilir ise dört dörtlük bir organizasyon olur. Madalyayı da beğendim, oldukça güzel :) Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2021 Yılında Düzenlenecek Tüm Koşuların Tarihleri

2021 yılında ülkemizde düzenlenecek olan koşu , yüzme , bisiklet gibi bir çok yarışın tarihlerini derlemeye çalıştım.  Covid-19 'un gidişatına göre mutlaka tarihlerde değişmeler ve sanal koşuya dönüştürülenler olacaktır. Bu tür değişikleri de ekleyerek listeyi güncellemeye devam etmeye çalışacağım. Şimdiden herkese iyi koşular! 😊 ❗ Yurtdışında düzenlenecek olan koşuların listesine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  10.01.2021  - Adana Kurtuluş YM (21K)  23.01.2021  – Karia Ultra (24K, 50K) TBC  24.01.2021  – Uğur Mumcu’yu Anma Koşusu (5K) TBC  07.02.2021  – Riva Koşu (5K, 10K, minik adımlar) √ TBC  14.02.2021  – Sevdiğine Koş İzmir (3K) √ TBC  21.02.2021 – Trabzon YM (10.5K, 21K)  28.02.2021  – Taşdelen Ultra Trail Maratonu Çamur Koşusu (10K, 15K, 30K, 45K Koşu, 30K MTB) TBC 07.03.2021  – Runatolia (10K, 21K, 42K) RR  07.03.2021  – İstanbul’u Koşuyorum Kadıköy – Kadınlar Koşusu (10K) TBC  07.03.2021  – Beyoğlu Kadınlar Koşusu –  Galata Kulesi (7K) TBC  07.03.2021  – Geyik

Trendyol Kargo Teslimatı Artık 7/24 PTT Kargomat'da Yapılabiliyor.

Nihayet diye direkt anlatmaya başlayacağım bir konu oldu bu. Kargo yüzünden çok çekmiş milyonlarca insandan birisi olarak; nihayet nihayet kere nihayet güzel bir olay başlamış ülkemizde. Evde ve işyerinde sürekli kargo bekliyor olmak hepimizin malumu. Benim için özellikle Covid-19 döneminde bu konu iyice sorun olmuştu. İşyerim bir hafta kapalı bir hafta açık şeklinde çalışmaya başlayınca; ev adresine yönlendirdiğim kargo eve gelene kadar işe; iş adresime yönlendirdiğim kargo ise işe gelene kadar eve gidiyordum. Dolayısıyla bu çok sorun oluyordu. Bir de malumunuz kargo firmalarının "Geldik ama bulamadık" bahanesi var. İade kargolarla uğraş dur ondan sonra. Genellikle Trendyol 'dan alışveriş yapıyorum ve değişik bir sistem geliştirmişler. Artık eve veya işyerine tıkılıp kalmak zorunda kalmayacağımız şekilde, kendi seçeceğimiz bir Teslimat Noktası seçeneği getirdiler.  Nedir bu teslim noktası seçeceği? Kısaca; artık evde veya işyerinde kargo beklemenize gerek kalmadan, 7/24

Eyüp Sultan Belediyesi Kitap Okuma Yarışması Düzenliyormuş

  Kitap oyun arkadaşlar. Kitap okumak mecburiyetindeyiz. Kitap okumak zorundayız falan falan diye, konuyu dayatırcasına girmek istemeden, burayı kısa geçip; direkt konuya giriyorum.  Bizim Eyüpsultan Belediyesi (Nereden bizim oluyorsa ben Üsküdar nüfusuna kayıtlıyım), bence güzel bir işe girişmiş. Birkaç kitap önerisinde bulunarak, kitap okuma yarışması veya kitap okuma etkinliği (Adına ne derseniz deyin artık) düzenlemeye karar vermiş. Yarışmada sorumlu olacağınız kitapların listesi şu; Ömer Seyfettin - Yüksek Ökçeler Sait Faik Abasıyanık - Son Kuşlar İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası  Peyami Safa - Fatih Harbiye  Yavuz Bahadıroğlu - Merhaba Söğüt Yukarıda bulunan eserlerin tamamından meshul olduğunuzu belirtmek isterim. Hepsini okuduktan sonra, belediyenin İnternet sitesi üzerinden düzenlenecek olan bir online sınava tabi oluyorsunuz. Şunu da belirtmem gerekir ki; sınava katılımda herhangi bir yaş şartı bulunmuyor ve tamamen ücretsiz.  Gelelim ödüllere (Ödülsüz olmaz tabi) Bir