Ana içeriğe atla

Volta VT1 Elektrikli Scooter Aldım, Bakın Ne Geldi!

Volta v1 elektrikli scooter, iade, hakancolakcom


Busefer biraz sitemli bir yazı yazacağım. Birkaç haftadır işe gidip gelmek için kullanmak üzere, elektrikli scooter araştırıyorum. En sonunda: "Yerli bir marka, denemeye değer!" diyerek, Volta Motor'un Volta VT1 isimli scooterını aldım ama sonuç rezalet.


Bir firmanın tanıtımında "Yerli" diye vurgulandığı zaman hep mi hüsran olur? Evet maalesef böyle oluyor sanıyorum. 


Trendyol, n11 ve Hepsiburada gibi birçok alışveriş sitesinde, yaklaşık 2100-2300₺ civarında satılan bu ürünü ben, "150₺ daha fazla vereyim, en azından fabrikasından direkt geliyor.." diyerek Turkcell Pasaj uygulamasından 2449₺ gererek satın aldım. 


Kargoya verilmesi ve bana ulaşma konusu oldukça hızlı oldu. Turkcell Pasaj uygulamasından sorunsuz şekilde alışverişimi yaptım ve kargo 3 günlük bir sürede elime ulaştı ama nasıl bir ürün elime ulaştı, burada yazmakla anlatamam.


Sorunlardan birisi, başka bir kullanıcının kullanıp iade ettiği ürün direkt bana gönderilmiş olması. Evet, bildiğiniz aylarca ve hunharca kullanılmış bir ürün, alelacele paketlenerek bana gönderilmiş. Kırık parçaları bulunan, her tarafı çizik dolu çöp bir ürün bana gönderilmiş. İçinde sadece kullanım kılavuzu bulunan, montaj vidaları bulunmayan kırık dökük bir ürün. 


Diğer sorunu da iade noktasında yaşadım. Turkcell Pasaj uygulamasından iade ettiğiniz zaman kargoya vermek için verilen iade kodunda bilin bakalım ne gibi bir sorun var? Yine Volta Motor 'un beceriksizliği yüzünden, ürün Şekerpınar şubesine iade edileceğine; Düzce'ye gitti. Zaten hoşaf olmuş bir ürün, hepten rezil oldu anlayacağınız. 


Neyse ki iade konusunda kargoyu bekleme süresi haricinde bir sorun yaşamadım. Ürün ellerine ulaştığı zaman hızla inceleyip, iadeyi kabul ettiler. Kargo hareketlerini gördükleri için almam ile iade etmem arasında 15 dakika geçtiği için, bukadar sürede ürünün o hâle gelmeyeceğini anlamış bulundular herhalde.


İade sürecinde şanslı olduğum bir diğer kısımda, iade ettiğim zaman alıcı kişinin direkt cep numarasına ulaşabilmiş olmam. Satıştan sorumlu bir kişinin direkt cep numarasına ulaşmış olmam kendisini de şaşırtmış oldu. Telefon edip konuştuğumuz zaman numaraya nasıl ulaştığımı sorması, bundan da bihaber olduklarını gösteriyor. Ama hakkını vermem lazım, ismi Cem olan bu beyefendi, iade sürecinin başından sonuna titizlikle ilgilendi. Numaraya ulaşamamış olsam, bu iade bukadar sorunsuz işler miydi? Meçhul..


Yazımı Volta Motor 'a sitem ederek bağlamak istiyorum. Bu pazarda bu ürünle yer almak istiyorlarsa bu şekilde olması imkansız. Sıfır olarak gönderilen ürünler için bile o paketleme ile imkansız görünüyor. Rakipleri biraz daha takip etmelerini öneririm. Özellikle pazar lideri olan Xiaomi, bu konuda incelemeleri gereken en önemli firma. 


Ürünle ait çektiğim fotoğrafları da ekleyerek, yorumu size bırakıyorum. Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2021 Yılında Düzenlenecek Tüm Koşuların Tarihleri

2021 yılında ülkemizde düzenlenecek olan koşu , yüzme , bisiklet gibi bir çok yarışın tarihlerini derlemeye çalıştım.  Covid-19 'un gidişatına göre mutlaka tarihlerde değişmeler ve sanal koşuya dönüştürülenler olacaktır. Bu tür değişikleri de ekleyerek listeyi güncellemeye devam etmeye çalışacağım. Şimdiden herkese iyi koşular! 😊 ❗ Yurtdışında düzenlenecek olan koşuların listesine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  10.01.2021  - Adana Kurtuluş YM (21K)  23.01.2021  – Karia Ultra (24K, 50K) TBC  24.01.2021  – Uğur Mumcu’yu Anma Koşusu (5K) TBC  07.02.2021  – Riva Koşu (5K, 10K, minik adımlar) √ TBC  14.02.2021  – Sevdiğine Koş İzmir (3K) √ TBC  21.02.2021 – Trabzon YM (10.5K, 21K)  28.02.2021  – Taşdelen Ultra Trail Maratonu Çamur Koşusu (10K, 15K, 30K, 45K Koşu, 30K MTB) TBC 07.03.2021  – Runatolia (10K, 21K, 42K) RR  07.03.2021  – İstanbul’u Koşuyorum Kadıköy – Kadınlar Koşusu (10K) TBC  07.03.2021  – Beyoğlu Kadınlar Koşusu –  Galata Kulesi (7K) TBC  07.03.2021  – Geyik

Trendyol Kargo Teslimatı Artık 7/24 PTT Kargomat'da Yapılabiliyor.

Nihayet diye direkt anlatmaya başlayacağım bir konu oldu bu. Kargo yüzünden çok çekmiş milyonlarca insandan birisi olarak; nihayet nihayet kere nihayet güzel bir olay başlamış ülkemizde. Evde ve işyerinde sürekli kargo bekliyor olmak hepimizin malumu. Benim için özellikle Covid-19 döneminde bu konu iyice sorun olmuştu. İşyerim bir hafta kapalı bir hafta açık şeklinde çalışmaya başlayınca; ev adresine yönlendirdiğim kargo eve gelene kadar işe; iş adresime yönlendirdiğim kargo ise işe gelene kadar eve gidiyordum. Dolayısıyla bu çok sorun oluyordu. Bir de malumunuz kargo firmalarının "Geldik ama bulamadık" bahanesi var. İade kargolarla uğraş dur ondan sonra. Genellikle Trendyol 'dan alışveriş yapıyorum ve değişik bir sistem geliştirmişler. Artık eve veya işyerine tıkılıp kalmak zorunda kalmayacağımız şekilde, kendi seçeceğimiz bir Teslimat Noktası seçeneği getirdiler.  Nedir bu teslim noktası seçeceği? Kısaca; artık evde veya işyerinde kargo beklemenize gerek kalmadan, 7/24

Eyüp Sultan Belediyesi Kitap Okuma Yarışması Düzenliyormuş

  Kitap oyun arkadaşlar. Kitap okumak mecburiyetindeyiz. Kitap okumak zorundayız falan falan diye, konuyu dayatırcasına girmek istemeden, burayı kısa geçip; direkt konuya giriyorum.  Bizim Eyüpsultan Belediyesi (Nereden bizim oluyorsa ben Üsküdar nüfusuna kayıtlıyım), bence güzel bir işe girişmiş. Birkaç kitap önerisinde bulunarak, kitap okuma yarışması veya kitap okuma etkinliği (Adına ne derseniz deyin artık) düzenlemeye karar vermiş. Yarışmada sorumlu olacağınız kitapların listesi şu; Ömer Seyfettin - Yüksek Ökçeler Sait Faik Abasıyanık - Son Kuşlar İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası  Peyami Safa - Fatih Harbiye  Yavuz Bahadıroğlu - Merhaba Söğüt Yukarıda bulunan eserlerin tamamından meshul olduğunuzu belirtmek isterim. Hepsini okuduktan sonra, belediyenin İnternet sitesi üzerinden düzenlenecek olan bir online sınava tabi oluyorsunuz. Şunu da belirtmem gerekir ki; sınava katılımda herhangi bir yaş şartı bulunmuyor ve tamamen ücretsiz.  Gelelim ödüllere (Ödülsüz olmaz tabi) Bir