Ana içeriğe atla

Uğur Mumcu Yol KoşusuBu sene ilk defa koştuğum bir koşu oldu Uğur Mumcu Yol Koşusu. 10. defa düzenlenen yarışa benim ilk defa katılıyor olmamın birkaç sebebi var tabi ama en belirgin sebebi, aşırı uzak bir mesafede düzenleniyor olması.

Koşu Kartal Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenleniyor. Her sene düzenli olarak yapıldığı için gelecek koşuya buradan ulaşabilirsiniz, yazının başında bu bilgiyi vereyim. Kartal, Yakacık 'da düzenlendiği için benim oraya gitmem tam 3 toplu taşıma ile oluyor :) Saat 10:00'da başlayan koşuya katılmak için evden 06:00'da çıktığımı düşünün. Daha yolda yoruluyorsunuz koşmadan. Neyse bu kadar mızırdandıktan sonra biraz yarış ile ilgili yazışalım.

5 km'den oluşan koşu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünden başlayıp, yine aynı noktada bitiyor. Yeni koşuya başlayan birisi iseniz, inişler çıkışlar biraz zorlayabilir ama düzenli koşan birisi için çerez tadında bir parkur. Kit dağıtımları da aynı gün olduğu için, yarışın olduğu gün her şey başlayıp bitiyor. Bazı yarışlarda kitler bir gün önceden dağıtıldığı için, kit almaya bitmek 1 gün, koşuya gitmek 1 gün derken 2 gününüz zaten bitiyor.

Olmazsa Olmaz, İkramlar..

Bir yarışı yarış yapan ikramlarıdır! diye bir şey yazmayacağım tabi ama ikramlar önemli. Yarışa özel düzenlenen çantamın içinden bir adet elma ve sponsor markanın çikolatası çıktı ve bir şişe de su. Şimdi bunlar kulağa basit geliyor olabilir ama 5 - 10 km yol koştuktan sonra o elma varya, gözünüze Medine Hurması gibi görünüyor. Özellikle o bir şişe su, Misk-i Amber kokuyor sanki :D Öyle böyle değil. Ve bir de şimdi ismini unuttuğum -okuyanlar vs olursa kendilerinden özür diliyorum- bir markanın makarna partisi vardı ve makarna güzeldi. Sevdim. İsmini hatırlarsam gider alırım, hatırlamazsam artık 2021 koşusunda tekrar yeriz herhalde.

Kısaca yarış oldukça hoşuma gitti. Uğur Mumcu gibi bir değeri anarken terimin karışması benim için önemliydi. Herkes herkesi anabiliyor ama anarken bir şey yapmanın bence daha büyük bir önemi var. Yarıştan sonra size kalan anı madalyası da oldukça hoş. Uğur Mumcu 'ya tekrardan rahmet diliyorum.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Nasıl Futbolcu Menajeri Olunur?

Nasıl futbolcu menajeri olunur ?  Bu benim bazen düşündüğüm ama "Ben menajer olmalıyım!" demediğim değişik bir konu. Yani hiç bu alanda kendimi geliştirme isteğim olmadı ama merak etmiyor da değildim. Zaten bu her şeyi öğrenme, her şeyden biraz da olsa bilgi sahibi olma düşüncem beni aşırı yoruyor* ama bu özelliğe sahip olmam da ayrıca hoşuma gidiyor.  *Yoruyor evet çünkü kafanız sürekli meşgul oluyor.  Geçenlerde sosyal medyanın nimetlerinden yararlanıp, bu bahsettiğim nasıl menajer olunur konusuyla ilgili bir etkinliğe denk geldim. Kendilerine " Spor Gönüllüleri " diyen güzel bir ekibin bu konu hakkındaki online düzenlenen bir içeriğine denk geldim. Sadece "Nasıl menajer olunur?" başlığı bile ilgimi çekmeye yetti ama özel bir konukları olduğunu ve konuğun kim olduğunu öğrenince merakım iki kat arttı. Konuk, bugün herkesin Türkiye'de bir takımda oynamasını istediği -tabiki ben direkt Fenerbahçe'de oynamasını istiyorum- dünya futbolunda kendisini i

2021 Yılında Düzenlenecek Tüm Koşuların Tarihleri

2021 yılında ülkemizde düzenlenecek olan koşu , yüzme , bisiklet gibi bir çok yarışın tarihlerini derlemeye çalıştım.  Covid-19 'un gidişatına göre mutlaka tarihlerde değişmeler ve sanal koşuya dönüştürülenler olacaktır. Bu tür değişikleri de ekleyerek listeyi güncellemeye devam etmeye çalışacağım. Şimdiden herkese iyi koşular! 😊 ❗ Yurtdışında düzenlenecek olan koşuların listesine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  10.01.2021  - Adana Kurtuluş YM (21K)  23.01.2021  – Karia Ultra (24K, 50K) TBC  24.01.2021  – Uğur Mumcu’yu Anma Koşusu (5K) TBC  07.02.2021  – Riva Koşu (5K, 10K, minik adımlar) √ TBC  14.02.2021  – Sevdiğine Koş İzmir (3K) √ TBC  21.02.2021 – Trabzon YM (10.5K, 21K)  28.02.2021  – Taşdelen Ultra Trail Maratonu Çamur Koşusu (10K, 15K, 30K, 45K Koşu, 30K MTB) TBC 07.03.2021  – Runatolia (10K, 21K, 42K) RR  07.03.2021  – İstanbul’u Koşuyorum Kadıköy – Kadınlar Koşusu (10K) TBC  07.03.2021  – Beyoğlu Kadınlar Koşusu –  Galata Kulesi (7K) TBC  07.03.2021  – Geyik

Riva Koşusu (Donduk!)

Bir insan ne kadar soğuya dayanabilir, ne kadar soğukta koşabilir, insanlar koşarak ısınabilir mi, hipotermi kaç derece soğuğa maruz kalınca başlar gibi bir takım sorular varsa kafanızda, bu sene düzenlenen Riva Koşusu 'na katılsaymışsınız keşke. Ben bu soruların çoğunun cevabını bu yarışta aldım sanırım. Kolay kolay üşüyen bir insan da değilimdir ama insanın kemiğinin içindeki ilik donar mı? Donarmış. Tek kelimeyle efsane bir yarıştı benim için Riva Koşusu . Gerçekten çok sağlam şekilde üşüdük. Üşümedim ki diyerek erkeklik yapmanın manası yok, bildiğiniz donduk. Instagram 'da #rivakoşusu etiketi altında paylaşılan her 10 posttan 9 tanesine bakın, üşüdük diye başlıyordur. Müthiş soğuktu bakın yazmaya doyamıyorum. Bir an önce başlasa da ısınsak artık diye diye sonunda 5inci kilometresine doğru kanın vücudumda dolaşmaya başladığını anladım sanırım. 5 ve 10 kilometre olarak düzenlenen ve sizin seçiminize bırakılan yarışın parkuru oldukça güzel. Büyük bir bölümü asfaltta