Ana içeriğe atla

Uğur Mumcu Yol KoşusuBu sene ilk defa koştuğum bir koşu oldu Uğur Mumcu Yol Koşusu. 10. defa düzenlenen yarışa benim ilk defa katılıyor olmamın birkaç sebebi var tabi ama en belirgin sebebi, aşırı uzak bir mesafede düzenleniyor olması.

Koşu Kartal Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenleniyor. Her sene düzenli olarak yapıldığı için gelecek koşuya buradan ulaşabilirsiniz, yazının başında bu bilgiyi vereyim. Kartal, Yakacık 'da düzenlendiği için benim oraya gitmem tam 3 toplu taşıma ile oluyor :) Saat 10:00'da başlayan koşuya katılmak için evden 06:00'da çıktığımı düşünün. Daha yolda yoruluyorsunuz koşmadan. Neyse bu kadar mızırdandıktan sonra biraz yarış ile ilgili yazışalım.

5 km'den oluşan koşu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünden başlayıp, yine aynı noktada bitiyor. Yeni koşuya başlayan birisi iseniz, inişler çıkışlar biraz zorlayabilir ama düzenli koşan birisi için çerez tadında bir parkur. Kit dağıtımları da aynı gün olduğu için, yarışın olduğu gün her şey başlayıp bitiyor. Bazı yarışlarda kitler bir gün önceden dağıtıldığı için, kit almaya bitmek 1 gün, koşuya gitmek 1 gün derken 2 gününüz zaten bitiyor.

Olmazsa Olmaz, İkramlar..

Bir yarışı yarış yapan ikramlarıdır! diye bir şey yazmayacağım tabi ama ikramlar önemli. Yarışa özel düzenlenen çantamın içinden bir adet elma ve sponsor markanın çikolatası çıktı ve bir şişe de su. Şimdi bunlar kulağa basit geliyor olabilir ama 5 - 10 km yol koştuktan sonra o elma varya, gözünüze Medine Hurması gibi görünüyor. Özellikle o bir şişe su, Misk-i Amber kokuyor sanki :D Öyle böyle değil. Ve bir de şimdi ismini unuttuğum -okuyanlar vs olursa kendilerinden özür diliyorum- bir markanın makarna partisi vardı ve makarna güzeldi. Sevdim. İsmini hatırlarsam gider alırım, hatırlamazsam artık 2021 koşusunda tekrar yeriz herhalde.

Kısaca yarış oldukça hoşuma gitti. Uğur Mumcu gibi bir değeri anarken terimin karışması benim için önemliydi. Herkes herkesi anabiliyor ama anarken bir şey yapmanın bence daha büyük bir önemi var. Yarıştan sonra size kalan anı madalyası da oldukça hoş. Uğur Mumcu 'ya tekrardan rahmet diliyorum.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2021 Yılında Düzenlenecek Tüm Koşuların Tarihleri

2021 yılında ülkemizde düzenlenecek olan koşu , yüzme , bisiklet gibi bir çok yarışın tarihlerini derlemeye çalıştım.  Covid-19 'un gidişatına göre mutlaka tarihlerde değişmeler ve sanal koşuya dönüştürülenler olacaktır. Bu tür değişikleri de ekleyerek listeyi güncellemeye devam etmeye çalışacağım. Şimdiden herkese iyi koşular! 😊 ❗ Yurtdışında düzenlenecek olan koşuların listesine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  10.01.2021  - Adana Kurtuluş YM (21K)  23.01.2021  – Karia Ultra (24K, 50K) TBC  24.01.2021  – Uğur Mumcu’yu Anma Koşusu (5K) TBC  07.02.2021  – Riva Koşu (5K, 10K, minik adımlar) √ TBC  14.02.2021  – Sevdiğine Koş İzmir (3K) √ TBC  21.02.2021 – Trabzon YM (10.5K, 21K)  28.02.2021  – Taşdelen Ultra Trail Maratonu Çamur Koşusu (10K, 15K, 30K, 45K Koşu, 30K MTB) TBC 07.03.2021  – Runatolia (10K, 21K, 42K) RR  07.03.2021  – İstanbul’u Koşuyorum Kadıköy – Kadınlar Koşusu (10K) TBC  07.03.2021  – Beyoğlu Kadınlar Koşusu –  Galata Kulesi (7K) TBC  07.03.2021  – Geyik

Eyüp Sultan Belediyesi Kitap Okuma Yarışması Düzenliyormuş

  Kitap oyun arkadaşlar. Kitap okumak mecburiyetindeyiz. Kitap okumak zorundayız falan falan diye, konuyu dayatırcasına girmek istemeden, burayı kısa geçip; direkt konuya giriyorum.  Bizim Eyüpsultan Belediyesi (Nereden bizim oluyorsa ben Üsküdar nüfusuna kayıtlıyım), bence güzel bir işe girişmiş. Birkaç kitap önerisinde bulunarak, kitap okuma yarışması veya kitap okuma etkinliği (Adına ne derseniz deyin artık) düzenlemeye karar vermiş. Yarışmada sorumlu olacağınız kitapların listesi şu; Ömer Seyfettin - Yüksek Ökçeler Sait Faik Abasıyanık - Son Kuşlar İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası  Peyami Safa - Fatih Harbiye  Yavuz Bahadıroğlu - Merhaba Söğüt Yukarıda bulunan eserlerin tamamından meshul olduğunuzu belirtmek isterim. Hepsini okuduktan sonra, belediyenin İnternet sitesi üzerinden düzenlenecek olan bir online sınava tabi oluyorsunuz. Şunu da belirtmem gerekir ki; sınava katılımda herhangi bir yaş şartı bulunmuyor ve tamamen ücretsiz.  Gelelim ödüllere (Ödülsüz olmaz tabi) Bir

Nasıl Futbolcu Menajeri Olunur?

Nasıl futbolcu menajeri olunur ?  Bu benim bazen düşündüğüm ama "Ben menajer olmalıyım!" demediğim değişik bir konu. Yani hiç bu alanda kendimi geliştirme isteğim olmadı ama merak etmiyor da değildim. Zaten bu her şeyi öğrenme, her şeyden biraz da olsa bilgi sahibi olma düşüncem beni aşırı yoruyor* ama bu özelliğe sahip olmam da ayrıca hoşuma gidiyor.  *Yoruyor evet çünkü kafanız sürekli meşgul oluyor.  Geçenlerde sosyal medyanın nimetlerinden yararlanıp, bu bahsettiğim nasıl menajer olunur konusuyla ilgili bir etkinliğe denk geldim. Kendilerine " Spor Gönüllüleri " diyen güzel bir ekibin bu konu hakkındaki online düzenlenen bir içeriğine denk geldim. Sadece "Nasıl menajer olunur?" başlığı bile ilgimi çekmeye yetti ama özel bir konukları olduğunu ve konuğun kim olduğunu öğrenince merakım iki kat arttı. Konuk, bugün herkesin Türkiye'de bir takımda oynamasını istediği -tabiki ben direkt Fenerbahçe'de oynamasını istiyorum- dünya futbolunda kendisini i