Ana içeriğe atla

Uğur Mumcu Yol KoşusuBu sene ilk defa koştuğum bir koşu oldu Uğur Mumcu Yol Koşusu. 10. defa düzenlenen yarışa benim ilk defa katılıyor olmamın birkaç sebebi var tabi ama en belirgin sebebi, aşırı uzak bir mesafede düzenleniyor olması.

Koşu Kartal Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenleniyor. Her sene düzenli olarak yapıldığı için gelecek koşuya buradan ulaşabilirsiniz, yazının başında bu bilgiyi vereyim. Kartal, Yakacık 'da düzenlendiği için benim oraya gitmem tam 3 toplu taşıma ile oluyor :) Saat 10:00'da başlayan koşuya katılmak için evden 06:00'da çıktığımı düşünün. Daha yolda yoruluyorsunuz koşmadan. Neyse bu kadar mızırdandıktan sonra biraz yarış ile ilgili yazışalım.

5 km'den oluşan koşu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünden başlayıp, yine aynı noktada bitiyor. Yeni koşuya başlayan birisi iseniz, inişler çıkışlar biraz zorlayabilir ama düzenli koşan birisi için çerez tadında bir parkur. Kit dağıtımları da aynı gün olduğu için, yarışın olduğu gün her şey başlayıp bitiyor. Bazı yarışlarda kitler bir gün önceden dağıtıldığı için, kit almaya bitmek 1 gün, koşuya gitmek 1 gün derken 2 gününüz zaten bitiyor.

Olmazsa Olmaz, İkramlar..

Bir yarışı yarış yapan ikramlarıdır! diye bir şey yazmayacağım tabi ama ikramlar önemli. Yarışa özel düzenlenen çantamın içinden bir adet elma ve sponsor markanın çikolatası çıktı ve bir şişe de su. Şimdi bunlar kulağa basit geliyor olabilir ama 5 - 10 km yol koştuktan sonra o elma varya, gözünüze Medine Hurması gibi görünüyor. Özellikle o bir şişe su, Misk-i Amber kokuyor sanki :D Öyle böyle değil. Ve bir de şimdi ismini unuttuğum -okuyanlar vs olursa kendilerinden özür diliyorum- bir markanın makarna partisi vardı ve makarna güzeldi. Sevdim. İsmini hatırlarsam gider alırım, hatırlamazsam artık 2021 koşusunda tekrar yeriz herhalde.

Kısaca yarış oldukça hoşuma gitti. Uğur Mumcu gibi bir değeri anarken terimin karışması benim için önemliydi. Herkes herkesi anabiliyor ama anarken bir şey yapmanın bence daha büyük bir önemi var. Yarıştan sonra size kalan anı madalyası da oldukça hoş. Uğur Mumcu 'ya tekrardan rahmet diliyorum.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2021 Yılında Düzenlenecek Tüm Koşuların Tarihleri

2021 yılında ülkemizde düzenlenecek olan koşu , yüzme , bisiklet gibi bir çok yarışın tarihlerini derlemeye çalıştım.  Covid-19 'un gidişatına göre mutlaka tarihlerde değişmeler ve sanal koşuya dönüştürülenler olacaktır. Bu tür değişikleri de ekleyerek listeyi güncellemeye devam etmeye çalışacağım. Şimdiden herkese iyi koşular! 😊 ❗ Yurtdışında düzenlenecek olan koşuların listesine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  10.01.2021  - Adana Kurtuluş YM (21K)  23.01.2021  – Karia Ultra (24K, 50K) TBC  24.01.2021  – Uğur Mumcu’yu Anma Koşusu (5K) TBC  07.02.2021  – Riva Koşu (5K, 10K, minik adımlar) √ TBC  14.02.2021  – Sevdiğine Koş İzmir (3K) √ TBC  21.02.2021 – Trabzon YM (10.5K, 21K)  28.02.2021  – Taşdelen Ultra Trail Maratonu Çamur Koşusu (10K, 15K, 30K, 45K Koşu, 30K MTB) TBC 07.03.2021  – Runatolia (10K, 21K, 42K) RR  07.03.2021  – İstanbul’u Koşuyorum Kadıköy – Kadınlar Koşusu (10K) TBC  07.03.2021  – Beyoğlu Kadınlar Koşusu –  Galata Kulesi (7K) TBC  07.03.2021  – Geyik

Trendyol Kargo Teslimatı Artık 7/24 PTT Kargomat'da Yapılabiliyor.

Nihayet diye direkt anlatmaya başlayacağım bir konu oldu bu. Kargo yüzünden çok çekmiş milyonlarca insandan birisi olarak; nihayet nihayet kere nihayet güzel bir olay başlamış ülkemizde. Evde ve işyerinde sürekli kargo bekliyor olmak hepimizin malumu. Benim için özellikle Covid-19 döneminde bu konu iyice sorun olmuştu. İşyerim bir hafta kapalı bir hafta açık şeklinde çalışmaya başlayınca; ev adresine yönlendirdiğim kargo eve gelene kadar işe; iş adresime yönlendirdiğim kargo ise işe gelene kadar eve gidiyordum. Dolayısıyla bu çok sorun oluyordu. Bir de malumunuz kargo firmalarının "Geldik ama bulamadık" bahanesi var. İade kargolarla uğraş dur ondan sonra. Genellikle Trendyol 'dan alışveriş yapıyorum ve değişik bir sistem geliştirmişler. Artık eve veya işyerine tıkılıp kalmak zorunda kalmayacağımız şekilde, kendi seçeceğimiz bir Teslimat Noktası seçeneği getirdiler.  Nedir bu teslim noktası seçeceği? Kısaca; artık evde veya işyerinde kargo beklemenize gerek kalmadan, 7/24

Eyüp Sultan Belediyesi Kitap Okuma Yarışması Düzenliyormuş

  Kitap oyun arkadaşlar. Kitap okumak mecburiyetindeyiz. Kitap okumak zorundayız falan falan diye, konuyu dayatırcasına girmek istemeden, burayı kısa geçip; direkt konuya giriyorum.  Bizim Eyüpsultan Belediyesi (Nereden bizim oluyorsa ben Üsküdar nüfusuna kayıtlıyım), bence güzel bir işe girişmiş. Birkaç kitap önerisinde bulunarak, kitap okuma yarışması veya kitap okuma etkinliği (Adına ne derseniz deyin artık) düzenlemeye karar vermiş. Yarışmada sorumlu olacağınız kitapların listesi şu; Ömer Seyfettin - Yüksek Ökçeler Sait Faik Abasıyanık - Son Kuşlar İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası  Peyami Safa - Fatih Harbiye  Yavuz Bahadıroğlu - Merhaba Söğüt Yukarıda bulunan eserlerin tamamından meshul olduğunuzu belirtmek isterim. Hepsini okuduktan sonra, belediyenin İnternet sitesi üzerinden düzenlenecek olan bir online sınava tabi oluyorsunuz. Şunu da belirtmem gerekir ki; sınava katılımda herhangi bir yaş şartı bulunmuyor ve tamamen ücretsiz.  Gelelim ödüllere (Ödülsüz olmaz tabi) Bir