Ana içeriğe atla

Trendyol Kargo Teslimatı Artık 7/24 PTT Kargomat'da Yapılabiliyor.

Trendyol PTT Kargomat teslimat kargo Hakan Çolak hakancolakcom


Nihayet diye direkt anlatmaya başlayacağım bir konu oldu bu. Kargo yüzünden çok çekmiş milyonlarca insandan birisi olarak; nihayet nihayet kere nihayet güzel bir olay başlamış ülkemizde.


Evde ve işyerinde sürekli kargo bekliyor olmak hepimizin malumu. Benim için özellikle Covid-19 döneminde bu konu iyice sorun olmuştu. İşyerim bir hafta kapalı bir hafta açık şeklinde çalışmaya başlayınca; ev adresine yönlendirdiğim kargo eve gelene kadar işe; iş adresime yönlendirdiğim kargo ise işe gelene kadar eve gidiyordum. Dolayısıyla bu çok sorun oluyordu. Bir de malumunuz kargo firmalarının "Geldik ama bulamadık" bahanesi var. İade kargolarla uğraş dur ondan sonra.


Genellikle Trendyol'dan alışveriş yapıyorum ve değişik bir sistem geliştirmişler. Artık eve veya işyerine tıkılıp kalmak zorunda kalmayacağımız şekilde, kendi seçeceğimiz bir Teslimat Noktası seçeneği getirdiler. 


Nedir bu teslim noktası seçeceği?

Kısaca; artık evde veya işyerinde kargo beklemenize gerek kalmadan, 7/24 kargonuzu teslim alabileceğiniz (3 gün içinde tabiki) bir sistemden bahsediyorum. Trendyol ile PTT 'nin ortak işbirliği ile alışverişinizi sizin seçeceğiniz bir PTT Kargomat'tan 3 gün içinde 7/24 teslim alabilirsiniz. 


Sistem nasıl işliyor?

Oldukça basit. Alışverişinizi yapıyorsunuz ve satın alma aşamasında teslimat adresi üzerinden Teslimat Noktası seçeneğini seçiyorsunuz ve önümüze gelen haritadan PTT Kargomat konumunu işaretliyorsunuz. Örnek görüntüyü altta görebilirsiniz.


Alışveriş bitip, kargonuz seçtiğiniz PTT Kargomat'a bırakıldığında SMS ile bilgilendiriliyorsunuz. Örnek mesajı altta görebilirsiniz. Örnekte gördüğünüz, size verilecek olan benzer bir kodu, PTT Kargomat'a kimlik numaranız ile birlikte girdiğinizde ürününüzü alabiliyorsunuz.

Bonus!

Gelelim işin en güzel kısmına. Teslimat noktasından ürününüzü istediğiniz zaman alabileceğiniz gibi, Trendyol size bir sonraki alışverişinizde kullanacağınız 20₺ 'de indirim sağlıyor. Bunu hemen hemen bütün ürünlerde kullanabilirsiniz. Benim için tek eksi yönü, bu indirimi bir hafta içinde kullanabiliyor olmanız. Bunu iki haftaya veya bir aya çıkarsalar, bonusun bonusu olmaz mıydı? 🙂Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

2021 Yılında Düzenlenecek Tüm Koşuların Tarihleri

2021 yılında ülkemizde düzenlenecek olan koşu , yüzme , bisiklet gibi bir çok yarışın tarihlerini derlemeye çalıştım.  Covid-19 'un gidişatına göre mutlaka tarihlerde değişmeler ve sanal koşuya dönüştürülenler olacaktır. Bu tür değişikleri de ekleyerek listeyi güncellemeye devam etmeye çalışacağım. Şimdiden herkese iyi koşular! 😊 ❗ Yurtdışında düzenlenecek olan koşuların listesine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  10.01.2021  - Adana Kurtuluş YM (21K)  23.01.2021  – Karia Ultra (24K, 50K) TBC  24.01.2021  – Uğur Mumcu’yu Anma Koşusu (5K) TBC  07.02.2021  – Riva Koşu (5K, 10K, minik adımlar) √ TBC  14.02.2021  – Sevdiğine Koş İzmir (3K) √ TBC  21.02.2021 – Trabzon YM (10.5K, 21K)  28.02.2021  – Taşdelen Ultra Trail Maratonu Çamur Koşusu (10K, 15K, 30K, 45K Koşu, 30K MTB) TBC 07.03.2021  – Runatolia (10K, 21K, 42K) RR  07.03.2021  – İstanbul’u Koşuyorum Kadıköy – Kadınlar Koşusu (10K) TBC  07.03.2021  – Beyoğlu Kadınlar Koşusu –  Galata Kulesi (7K) TBC  07.03.2021  – Geyik

Eyüp Sultan Belediyesi Kitap Okuma Yarışması Düzenliyormuş

  Kitap oyun arkadaşlar. Kitap okumak mecburiyetindeyiz. Kitap okumak zorundayız falan falan diye, konuyu dayatırcasına girmek istemeden, burayı kısa geçip; direkt konuya giriyorum.  Bizim Eyüpsultan Belediyesi (Nereden bizim oluyorsa ben Üsküdar nüfusuna kayıtlıyım), bence güzel bir işe girişmiş. Birkaç kitap önerisinde bulunarak, kitap okuma yarışması veya kitap okuma etkinliği (Adına ne derseniz deyin artık) düzenlemeye karar vermiş. Yarışmada sorumlu olacağınız kitapların listesi şu; Ömer Seyfettin - Yüksek Ökçeler Sait Faik Abasıyanık - Son Kuşlar İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası  Peyami Safa - Fatih Harbiye  Yavuz Bahadıroğlu - Merhaba Söğüt Yukarıda bulunan eserlerin tamamından meshul olduğunuzu belirtmek isterim. Hepsini okuduktan sonra, belediyenin İnternet sitesi üzerinden düzenlenecek olan bir online sınava tabi oluyorsunuz. Şunu da belirtmem gerekir ki; sınava katılımda herhangi bir yaş şartı bulunmuyor ve tamamen ücretsiz.  Gelelim ödüllere (Ödülsüz olmaz tabi) Bir